Povodom Kurban-bajrama, građanima islamske vjeroispovijesti čestitke su uputili načelnik Općine Vareš Malik Rizvanović i predsjedavajući Općinskog vijeća Vareš Igor Šimić.
Načelnik Malik Rizvanović u svojoj poruci istakao je važnost zajedništva, dobrote i međusobnog poštovanja koje sa sobom nose bajramski dani.
“U najradosnijim danima za muslimane, okruženi svojim najdražim osobama, obučeni u najljepšu odjeću koju imamo, punog srca i duše, od srca vam se pridružujem u radosti Bajrama i upućujem iskrene čestitke povodom ovog velikog blagdana. Nadam se da će bajramski dani probuditi ono najbolje u nama – više dobrote, razumijevanja, zajedništva i brige jednih za druge”, poručio je Rizvanović.
Dodao je kako je važno da lijepu riječ, osmijeh i poštovanje nosimo sa sobom ne samo tokom praznika nego i svakog narednog dana, poželjevši svim građanima zdravlje, sreću i porodični mir.
Svoju bajramsku čestitku uputio je i predsjedavajući Općinskog vijeća Vareš Igor Šimić, koji je naglasio značaj solidarnosti i međusobnog pomaganja.
“Bajram je vrijeme koje nas podsjeća na važnost žrtve, solidarnosti i međusobnog potpomaganja. To je prilika da obnovimo naše porodične i komšijske veze, te da ruku podrške pružimo onima kojima je ona najpotrebnija. Neka nam ovi blagdanski dani u naš Vareš unesu mir, blagostanje i dodatno osnaže duh zajedništva po kojem je naš kraj oduvijek bio prepoznatljiv”, naveo je Šimić.
Obojica su svim građanima islamske vjeroispovijesti poželjeli da Kurban-bajram provedu u zdravlju, sreći i okruženi svojim najmilijima uz tradicionalnu poruku:
Bajram šerif mubarek olsun!
