Ministar unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona Emir Vračo i policijski komesar Admir Gazić danas su boravili u zvaničnoj posjeti Policijskoj stanici Olovo i Policijskoj stanici Vareš.
Tokom sastanaka sa komandirima policijskih stanica razgovarano je o aktuelnoj bezbjednosnoj situaciji i rezultatima rada u svim segmentima djelovanja. Zaključeno je da u proteklom periodu na području ove dvije stanice nije bilo većih sigurnosnih izazova, a stanje bezbjednosti ocijenjeno je stabilnim i zadovoljavajućim.
Nova vozila za policijske stanice
U okviru plana raspodjele novih policijskih vozila, kupljenih kroz dvije odvojene nabavke ukupne vrijednosti 1.138.279,81 KM, Policijskoj stanici Olovo je dodijeljeno vozilo Škoda Octavia. Policijska stanica Vareš dobila je jedno vozilo iste marke, te dodatno specijalizovano policijsko vozilo VW Caddy namijenjeno za prijevoz lica lišenih slobode.
Ministar Vračo i komesar Gazić istakli su da su ovakvi projekti rezultat kontinuirane saradnje s Vladom Zeničko-dobojskog kantona, kao i partnerima iz zemlje i inostranstva.
“Naše djelovanje i rukovođenje pokazuje odlučnost da iniciramo i realizujemo projekte koji će rezultirati povećanjem opremljenosti, educiranosti i profesionalizma u postupanju. Sve to ima za cilj poboljšanje kvalitete pružanja usluga građanima, ali i unapređenje njihove lične i imovinske sigurnosti”, naglasili su ministar Vračo i komesar Gazić.
