Baby Lasagna nije skrivao oduševljenje nakon plasmana grupe Lelek u finale Eurosonga 2026, poručivši da su hrvatske predstavnice pokazale ozbiljnost, kvalitet i veliki potencijal na velikoj eurovizijskoj sceni.
Govoreći za medije nakon nastupa, Baby Lasagna istakao je kako su djevojke maksimalno iskoristile mogućnosti koje pruža eurovizijska pozornica.
“Bilo je fenomenalno. Sve vrijeme između Dore i Eurosonga nadao sam se da će iskoristiti sve mogućnosti koje scena nudi i upravo su to uradile. Pokazale su da su ozbiljno shvatile zadatak i mislim da svi možemo biti ponosni na njih”, rekao je.
Dodao je da je sam plasman u finale veliki uspjeh, zbog čega smatra da sada mogu nastupiti mnogo opuštenije.
“Već su napravile veliku stvar ulaskom u finale. Sada mogu jednostavno uživati i zabaviti se”, kazao je.
Iako je pohvalio hrvatske predstavnice, priznao je da mu je pažnju privukao i nastup Srbije.
“Lelekice su bile odlične, ali Srbija mi je također zapela za oko. Naši susjedi su bili fenomenalni”, rekao je.
Na pitanje mogu li Hrvatska i Srbija biti ozbiljni konkurenti jedna drugoj u finalnoj večeri, kratko je odgovorio: “Mislim da mogu. Obje su zanimljive”.
Baby Lasagna osvrnuo se i na poređenja s vlastitim uspjehom, istakavši da vjeruje kako Lelekice imaju potencijal ostvariti čak i bolji rezultat.
“Naravno da mogu. Cure su jako šarmantne, a njihova pjesma je fantastična. Možda čak ima i veću težinu od moje kada govorimo o temi i aranžmanu”, poručio je.
Za kraj je otkrio da mogućnost buduće saradnje nije isključena, navodeći da bi se njihov stil mogao odlično uklopiti u njegov muzički izraz.
“Već smo sarađivali na jednom koncertu, a pošto često eksperimentišem s etno zvukovima, mislim da bi se odlično uklopile u neki budući singl ili album”, zaključio je.
