Danas (13. februara) je Svjetski dan radija i prilika da se prisjetimo važnosti ovog medija koji je postao neizostavan dio svakodnevnog života.
Prvi put emitiranje radijskog programa Ujedinjenih naroda 1946. godine označio je početak izuzetne medijske platforme koja je od tada neprekidno informirala, zabavljala i obrazovala publiku širom svijeta.
Od svojih skromnih početaka kao izum za emitiranje elektromagnetskog zračenja 1894. godine, radio je evoluirao u snažan medij koji je pratio ključne događaje i trendove kroz povijest. Uz dramatične emisije Orsona Wellsa, važnu ulogu u informiranju tijekom Drugog svjetskog rata, te sudjelovanje u velikim znanstvenim i kulturnim dostignućima, radio je postao neizostavan dio našeg svakodnevnog života.
Iako su se pojavom televizije i Interneta promijenili načini konzumiranja medija, radio je i dalje ostao prisutan i relevantan. Njegova sposobnost da poveže ljude, potakne dijalog i pruži pouzdane informacije čini ga neprocjenjivim izvorom zabave, edukacije i inspiracije.
Danas, uz nove tehnološke mogućnosti kao što su emisije na zahtjev, radio se prilagodio potrebama moderne publike nudeći personalizirane sadržaje i interaktivne opcije. Bez obzira na to gdje se nalazimo ili što radimo, radio je tu da nas prati i obogati naš život svojim raznolikim programima i emisijama.