Policijski komesar Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, Admir Gazić, nedavno je održao radni sastanak sa načelnicima policijskih uprava sa područja kantona, ističući potrebu za povećanim oprezom u skladu sa aktuelnim dešavanjima.
Centralna tema sastanka bila je analiza stanja sigurnosti na području kantona, sa posebnim naglaskom na rezultate i parametre zabilježene tokom februara 2025. godine. Svi učesnici su razmatrali mjere i akcije koje će biti preduzete radi unapređenja sigurnosti u različitim segmentima, prenosi Klix.
Komesar Gazić je istakao važnost profesionalnog i efikasnog djelovanja svih rukovodilaca, naglašavajući neophodnost preduzimanja konkretnih mjera zasnovanih na detaljnim analizama i procjenama, s ciljem poboljšanja sigurnosne situacije i postizanja boljih rezultata u reakcijama na sigurnosne događaje. Također, istaknuta je važnost podizanja pripravnosti i preventivnih mjera u kontekstu aktuelnih dešavanja u zemlji i regionu.
Na sastanku je naloženo angažovanje svih raspoloživih ljudskih i materijalno-tehničkih resursa kako bi se održao povoljan sigurnosni ambijent u Zeničko-dobojskom kantonu, sa ciljem maksimalne lične i imovinske sigurnosti građana, kao i funkcionisanja institucija i drugih subjekata u društvu. Zaključeno je da će se u narednom periodu preduzeti sve neophodne mjere kako bi se osigurao siguran prostor za rad i život svih građana.
